Aplikace Groove nenačítá soubory z SD karty

Microsoft zrušil původní aplikaci Hudba a nahradil ji aplikací Groove. Všiml jsem si toho až teď, protože jsem dlouho nepoužíval přehrávač. Jenže došlo k tomu, že aplikace Groove není schopná si načíst hudební soubory z SD karty. Tahle závada, tento problém trápí na internetu spoustu lidí. Okamžitě mě napadlo, že to bude mít souvislost s pojmenováním složky pro hudbu (ale říkal jsem si, že to musí být blbost, když to na desktopu funguje), hledal jsem na netu, ale řešení žádné.

Připojil jsem si telefon k počítači a zjistil, že na SD kartě je složka Music. V počítači je složka Hudba, avšak ve skutečnosti je to Music. Udělal jsem jednoduchou věc - na SD kartě jsem vytvořil složku Hudba a do ní přesunul hudební soubory ze složky Music na SD kartě (pozor - přejmenovat Music na Hudba nelze!). Sice to trvalo, ale byl jsem odměněn úspěchem - aplikace Groove si při následujícím spuštění načetla všechny hudební soubory z SD karty.

Z toho vyplývá, že aplikace Groove pro mobilní telefony se striktně řídí jazykem telefonu a vnitřně si nepřevádí složku Music na Hudba (jak je tomu na desktopu). Stačí tedy přesunout soubory ze složky Music na SD kartě do složky Hudba na téže SD kartě a vše je zalito sluncem...

Igor Pechanec © 2016-2019