Jak dostat navigační soubor do mobilu

S mobily je potíž - vše musí být jednoduché jak jen to jde a tak se činnosti jednoduché na desktopu stávají na mobilu složité. Na počítači navigační soubor KML nebo GPX přetáhnete na mapu (Google Maps i Mapy.cz) a je vyřešeno. Nebo si ho v pohodě naimportujete do své navigace. Ne tak u mobilů - nelze jednoduše importovat navigační soubor na mapu (ať už Mapy.cz nebo Google Maps). Většinou musíte na počítači si do své aplikace naimportovat navigační soubor a pak ho použít na mobilu.

Způsoby jak použít svoje nebo cizí navigační soubory

  1. Použijte některou z mobilních aplikací, které umí importovat navigační soubory ve formátu GPX nebo KML. Jsou v drtivé většině pro Android, např. Locus, Smartmaps, Trekbuddy (měl by umět i obrátit směr trasy), Edmondo, Runtastic, RunKeeper atd. Pro Windows 10 na mobilech toho opravdu moc není - vlastně nic (budu rád, když mě někdo vyvede z omylu) - ale přece něco! Run The Map, který umí importovat navigační soubory. Na http://www.samuraj-cz.com/clanek/sport-trackers-3-dil-univerzalni-sportovni-merice/ jsou podrobné informace o některých zde uvedených aplikacích.
  2. Google Maps - doma na počítači si připravte svoje trasy v Google Maps a pak je použijte přes prohlížeč v mobilu. Podrobně vysvětlený postup je například na http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/jak-dostat-trasu-do-google-map/sc-265-a-1330789.
  3. Mapy.cz - bohužel trasu, kterou přetáhnete na mapu nemůžete uložit do baťůžku. Do baťůžku lze ukládat pouze trasy vytvořené přímo v aplikaci Mapy.cz.
Posted by Igor Pechanec Tuesday, April 26, 2016 6:32:00 PM Categories: Rady
Cyklotrasy kutnohorska © 2016-2017, Igor Pechanec, all rights reserved