Komentáře v Powershell

Není dobré vkládat komentáře do řádku, vždycky je lepší komentář na zvlášť řádek. A nezapomeňte, že jednořádkové komentáře začínají znakem # a neukončují se, např:

# Jednořádkové komentáře
Get-Process # Toto znepřehledňuje kód
# Tento komentář nad řádkem s kódem je přehlednější

Víceřádkové komentáře začínají znaky <#  a ukončují se znaky #>, např:

# Víceřádkové komentáře
<#
Toto je první řádek víceřádkového komentáře
Toto je druhý řádek víceřádkového komentáře
#>

A vřele doporučuji komentáře používat, jinak se vám může stát, že po půl roce si budete říkat "co jsem tím kódem vlastně myslel?".

Gravatar Jsem administrátor (též zváno správce sítě, ajťák či admin) a kromě potřebných znalostí z administrace a obecných znalostí z IT mne zajímá také programování - MS Access, .NET, C#, VB.NET, SQL, VBA, Powershell. Jsem také Microsoft Influencer. A jako relax jsou mými zájmy turistika a cyklistika - a to hlavně cykloturistika se zaměřením na cyklotrasy kutnohorska - a amatérské fotografování krajin a makrofotografií s mým oblíbeným Nikon D5100 (AF-S Micro Nikkor 40mm 1:2,8G; AF-S Nikkor 18-55mm 1:3,5-5,6G; AF-S Nikkor 55-200mm 1:4-5,6G). A samozřejmě si rád přečtu krásnou knihu či se rád podívám na dobré filmy a poslouchám příjemnou hudbu. A můj oblíbený citát? "Chceš-li postavit loď, nesmíš poslat muže, aby sehnali dřevo a připravovali nástroje, ale nejprve musíš ve svých mužích vzbudit touhu po nekonečných dálkách otevřeného moře (Saint de Antoine Exupéry)."
Posted by Igor Pechanec Wednesday, August 26, 2015 7:33:00 PM Categories: Tipy, rady, příklady
Igor Pechanec © 2016-2017, all rights reserved