Kam s tím číslem pane programátore?

  1. Představte si, že uživatel zadává do aplikace číslo a to je někdy v hexadecimálním tvaru a jindy v desítkovém. Takže je zapotřebí, rozpoznat v jakém tvaru uživatel vkládá číslo a to pak převést do tvaru, ve kterém se ukládá do databáze (ukládá se hexadecimálně). Jako programátor to poměrně jednoduše vyřešíte - práce pro aspoň trochu zběhlého programátora v .NET na několik minut (samotného napadají mě dvě řešení - jedno jednodušší a jedno složitější pro programátora). Myslíte? Já si to taky myslel, ovšem je jedna organizace a jedna programátorská firma, kde to po dvou letech nedokázali a tak si uživatelé sami přepočítávají desítková čísla do hexadecimálního tvaru... Skousnete to?
  2. Představte si, že existují programátoři, kteří ve stejné databázi používají v jedné tabulce IČO a PSČ jako textovou položku a ve druhé jako číselnou. Skousnete to?
  3. Na dotaz, zda by nebylo jednodušší, aby programátoři zapracovali do svých aplikací ošetření chyb s jejich zapisováním do logu ať už na straně klienta či serveru jsem dostal odpověď: "jednodušší možná ano, ale rozhodně ne rychlejší, navíc by to neodhalilo 'problémy v síti'. Protože používají .NET, měli by mít usnadněnou práci. A pokud to udělají jako sdílenou knihovnu pro všechny aplikace, pak vsadím boty, že práce by se  hnula dopředu. Tímhle by usnadnili práci dlouhodobě sobě i všem zúčastněným ... Skousnete to?
Posted by Igor Pechanec Saturday, February 06, 2010 5:57:00 PM Categories: Postřehy, názory
Igor Pechanec © 2016-2017, all rights reserved