Problém s OneDrive

V poslední době jsem zjistil následující problémy s OneDrive:

  • Některé soubory jsou poškozeny a nejdou otevřít (např. soubor docx, asi půl roku starý) - dobrá, může se stát chyba při přenosu, ale neměla by!
  • Zmizel mi obsah některých adresářů (konkrétně scripts)...
  • Když jsem měl otevřenou aplikaci MS Access (accdb) na OneDrive, která byla rozdělena na frontend a backend, tak pokud jsem změnil data, zjistil jsem, že do backendu mi vrací OneDrive stará data! Prostě synchronizoval obráceně!
  • Fotografie z mobilu se mi na OneDrive synchronizují podivně: například ze čtyř fotografií dvě... nebo taky žádná. Je to vždycky sázka do loterie.
  • OneDrive neustále něco synchronizuje (od poslední aktualizace), ukazuje, že se synchronizuje adresář, ale v něm jsou všechny soubory sesynchronizovány...

Na OneDrive se nelze spolehnout! Jsem uživatel Office 365 Home, mám v ceně 1 TB prostoru na OneDrive, ale je mi to houbeles platné...A pak se Microsoft diví, že na něj všichni nadávají...

Doporučuji, raději si data zálohovat jinak a nespoléhat se na OneDrive. Já sám jsem si ho vypnul a zálohuji přes Cobian. Přinese to samozřejmě nějaké problémy, ale budu mít jistotu, že se mi žádná data neztratí - neuhlídáte si to v tom množství souborů.